Abdülvehhap İlhamiye Türbesi

Abdülvehhap İlhamiye Türbesi

Abdülvehhap İlhamiye Türbesi, Türbeler Bosna halkı için önemli değerler olmuştur. Ecdatlarının yattığı yerleri her zaman bakımlı ve görülüp...

Abdülvehhap İlhamiye Türbesi

Travnik’te Türbe Ziyareti Yapmak İstediğiniz De Gidecek Çok Yeriniz Var

Türbeler Bosna halkı için önemli değerler olmuştur. Ecdatlarının yattığı yerleri her zaman bakımlı ve görülüp gezilmeye uygun hale getirerek herkese açık olarak gösterebilmektedirler. Zaten yapı olarak dışardan fazlaca turist alabilen ülke doğası, tarih meziyetleri ile dünyada dilden dile dolaşan savaşın görsellerini çok iyi tanıtabilmiştir.

Abdülvehhap İlhamiye Türbesi yine önemli bir zat olarak kabul edilen kişiyi tanıtmak ve buraya ziyaretleri arttırmak için görülecek yerlerdendir. Travnik üniversitesi öğrencileri tarafından hafta sonlarında düzenlen gezilerde Bosna Hersek tanıtımları yapılarak türbe ziyaretleri de ihmal edilememektedir.

Türbelerde Dua Etmeniz Sınavlara olan Kaygılarınızı Alacaktır

Özellikle sınav öncelerinde gelmek isteyen öğrenciler için girişi serbest olan Abdülvehhap İlhamiye Türbesi aradığınız maneviyatı içinize doğuracak dualarınıza imkân sunmaktadır. Travnik’te gezdiniz yoruldunuz artık bir yemek için güzel bir lokantaya oturabilirsiniz.

Derenin kenarına kurulmuş olan lokantalar ağırlaşan havanızı yavaş yavaş akan suyu ile birlikte alıp götürecektir. Türbe ziyaretlerinizde yatan şahısların hakkında alacağınız kaynaklar sayesinde bilgilenmiş ve dualar ile gideceğiniz noktada emin olacaksınızdır. Tarihi güzelleri keşfetmeyi sevenler için Travnik’te birbirinden güzel tarih kokan eserler bulunmaktadır. Yurtdışında öğrenci olmak özellikle de Bosnahersek’te Uluslararası Travnik üniversitesi’nde eğitim almak ve bu güzel kentin ayrıcalıklarından yararlanmak harika bir öğrencilik yaşamanızı kolaylaştıracaktır.

Nakşibendi tekkesi olarak kullanılan Abdülvehhap İlhamiye Türbesi zikirler, sohbetler yapılarak insanların ibadet aşkları tazelenmekte idi. Öğrenci talimleri, yardımlar, hayırseverler tarafından toplanılan hayırlar buradan ihtiyacı olan kimselere verilmekteydi. Bu kadar içten ibadeti muaf kılan bir ibadethane sonraları türbe olarak kullanıma açılmıştır.

Birçok gezgin tarafından incelenerek araştırılan türbeler, kale, camiler, köprüler yapı olarak Osmanlı’ya ait olan eserlerin tümünü içermektedir. Birbiri ile benzer olan taraflarının yanında camilerde ayrı bir düzenek ve algılama noktası görülmektedir. Minarelerin dengeleri, şadırvan şekilleri, caminin sesindeki incelik hemen hemen hepsinde Osmanlı zamanında daha çok dikkat edilen özellikler olduğu gözlemlenmektedir.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!