Doktora

Uluslararası Travnik Üniversitesi doktora programlarına yabancı dil şartı aramıyor. İlk yapmanız gereken üniversite diploma, üniversite trannskript, üniversite ders içerikleri ayrıca yüksek lisans diploma, yüksek lisans transkript, yüksek lisans ders içerikleri denklik işlemi için verilmesi gereklidir. Tezli Yüksek lisans yapmış kişilerin (tezsiz yapmışlar ayrıca değerlendirilir) başvuruları alınır. Uluslararası Travnik Üniversitesinde doktora 3 yıldır. Hak kazanan kişiler üniversitenin başvuru formunu doldurarak kontenjana katılırlar. Kabul belgeleri teslim edilir. Kabul belgeleri ile ülkeye uçak bileti alarak doktora eğitimi amaçlı ülkede oturum izni alınması ile açık öğretim gibi belli zamanlarda derslere ve sınavlara katılırlar.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Bosna’da kaliteli eğitim sunan üniversite ve bir eğitim kurumu olarak tanınıyor. Eskişehir Anadolu üniversitesi, Antalya’da bulunan Akdeniz üniversitesi, Muş Alparslan üniversitesi anlaşmalı üniversiteleridir. Devlet ve özel üniversiteler ile anlaşmalı olduğu için uluslararası kılavuzda yer alan Yök’ün tanıdığı üniversitedir. Türkiye’de denklik daha rahat alınmaktadır. Kayıt işlemleri ile alakalı formunuzu bizden alarak ilk adımı atabilirsiniz.

Kredilerin tamamlanması ve Tezin yayımlaması ile doktorasını tamamlayan kişiler yardımcı doçent olarak akademisyenlik yapabilirler.

TÜRKÇE DOKTORA PROGRAMLARI

Hukuk Fakültesi

Uluslararası ve Kamu Hukuku
Medeni Hukuk
Ceza Hukuku
Tarih Hukuku
Ticaret Hukuku
Avrupa Hukuku
Historijskopravni

Trafik Fakültesi

Ulaşım
Yol ve Kentsel Trafiği
Trafik İşletmeciliği
Trafik Güvenliği
Hava Taşımacılığı
Trafik Yönetimi

Ekonomi Fakültesi

Eğitim Yönetimi
Hastane ve Sağlık Kurumları Yöneticiliği
Bankacılık ve Sigortacılık
İktisat/Ekonomi
Pazarlama ve Ticaret
İşletme
Girişimcilik
Muhasebe, Finans ve Denetim
Yönetim
Girişimcilik

Politeknik Bilimler Fakültesi

Makine Mühendisliği
İnşaat ve Mimarlık
İş Sağlığı ve Güvenliği
Elektrik Mühendisliği
Lojistik
Mühendislik Yönetimi

Medya ve İletişim Fakültesi
Medya
Haberleşme
Halkla İlişkiler

Ekolojik Fakültesi
Ekoloji ve Çevre Koruma
Çevre Mühendisliği
Şehirlerde Çevrenin Korunması
Biyoçeşitlilik
Sürdürebilir Kalkınma

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!