Yüksek Lisans

Yüksek lisans yapmanız için üniversitemiz yabancı dil şartı aramıyor. İlk yapmanız gereken bitirmiş olduğunuz üniversite ders içerikleri, üniversite transkriptinin denklik işlemi için tarafımıza verilmesidir. Uluslararası Travnik Üniversitesinde tezsiz yüksek lisans 1 yıldır, tezli yüksek lisans 2 yıldır. Yüksek lisans bölümlerimiz için çoğu program sizler için hazırlanmıştır.

Yüksek lisansa kayıt yaparken ilk aşama üniversite diploması, üniversite transkripti ve üniversite ders içerikleriniz ile bakanlık denklik işlemlerinin Bosna Hersek’te eğitim bakanlığınca gerçekleştirilmesidir. Yüksek lisans yapma hakkı kazanan öğrenciler üniversitenin başvuru formunu doldurarak kontenjana katılır daha sonra da kabul belgeleri teslim edilir. Kabul belgeleri ile ülkeye uçak bileti alarak üniversite eğitim amaçlı ülkede oturum izni alınması ile açık öğretim gibi belli zamanlarda derslere ve sınavlara katılırlar.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Bosna’da kaliteli eğitim sunan üniversite olarak tanınıyor. Eskişehir Anadolu üniversitesi, Antalya’da bulunan Akdeniz Üniversitesi, Muş Alparslan üniversitesi anlaşmalı üniversitedir. Devlet ve özel üniversiteler ile anlaşmalı olduğu için uluslararası kılavuzda yer alan Yök’ün tanıdığı üniversitedir. Türkiye’de denklik daha rahat alınmaktadır. Kayıt işlemleri ile alakalı formunuzu bizden alarak ilk adımı atabilirsiniz. Dilerseniz bir yıl sonra yüksek lisansınızı tezliye çevirip, tezinizi verdikten sonra doktora programına katılabilirsiniz. Tezli yüksek lisans programının genel amacı, bilimsel araştırma yapmak, bilime katkı sağlamak olarak ifade edilmektedir. Akademisyen olmak gibi bir düşünceniz var ise tezli yüksek lisans programına katılabilirsiniz süresi 2 yıldır.

YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

Hukuk Fakültesi

Uluslararası ve Kamu Hukuku
Medeni Hukuk
Ceza Hukuku
Tarih Hukuku
Ticaret Hukuku
Avrupa Hukuku
Historijskopravni

Trafik Fakültesi

Ulaşım
Yol ve Kentsel Trafiği
Trafik İşletmeciliği
Trafik Güvenliği
Hava Taşımacılığı
Trafik Yönetimi

Ekonomi Fakültesi

Eğitim Yönetimi
Hastane ve Sağlık Kurumları Yöneticiliği
Bankacılık ve Sigortacılık
İktisat/Ekonomi
Pazarlama ve Ticaret
İşletme
Girişimcilik
Muhasebe, Finans ve Denetim
Yönetim
Girişimcilik

Politeknik Bilimler Fakültesi

Makine Mühendisliği
İnşaat ve Mimarlık
İş Sağlığı ve Güvenliği
Elektrik Mühendisliği
Lojistik
Mühendislik Yönetimi

Medya ve İletişim Fakültesi
Medya
Haberleşme
Halkla İlişkiler

Ekolojik Fakültesi
Ekoloji ve Çevre Koruma
Çevre Mühendisliği
Şehirlerde Çevrenin Korunması
Biyoçeşitlilik
Sürdürebilir Kalkınma

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!