Ahmiç Camii ve Bosna Hersek’te Yaşananlar

Ahmiç Camii ve Bosna Hersek’te Yaşananlar

Ahmiç Camii ve Bosna Hersek’te Yaşananlar, Hala geçmişin izlerini taşıyan kusursuz bir yapı Ahmiç Camii, Bosna Hersek’in görülmesi gereken eserleri...

Ahmiç Camii ve Bosna Hersek’te Yaşananlar

Hala geçmişin izlerini taşıyan kusursuz bir yapı Ahmiç Camii, Bosna Hersek’in görülmesi gereken eserleri arasında yer almaktadır. Ahmic köyünde yer alan bu camii ziyaretçi akınına uğramaktadır. Ahmiç Ahmetoğlu anlamına gelmektedir.

Bosna Savaşının en büyük katliamlarından biri burada gerçekleşmiştir. 1993 yılında Hırvat güçleri tarafından sabah 05.30’da 43 kadın ve çocuk olmak üzere 116 kişi burada katledilmiştir. En küçüğü üç aylık en büyüğü 82 yaşında katledilen bu kişilerin bir kısmı sabah namazını kılan kişilerden oluşuyor. Ahmiç camii bombalanıyor ve orada tam bir can pazarı yaşanıyor.

Dış ve İç Mirasiyle Tam Bir Sanat Eseri

Bugün Ahmiç Camii restore edilmiştir. Köyde ölenlerin adının yaşatıldığı bir anıt yapılmıştır. Bosna Hersek’in Travnik şehrinde Uluslararası Travnik üniversitesinde eğitim alan Türkiye’den birçok öğrenci dâhil herkes burayı ziyaret etmekte ve o yıllarda yaşanan bu olaylardan ders çıkarmaktadır.

Türk öğrenciler Uluslararası Travnik üniversitesinde eğitim almayı tercih ediyor ve Bosna Hersek’i ikinci bir yurt haline getirmekten mutluk duyuyor. Yüzyıllardır süren tarihi ve kültürel birliğimizi bugün hala yaşatmaya devam etmenin tadını çıkartıyorlar.

Tarihi ve mimarisi ile Travnik’in gözde camilerinden biri olan Ahmiç Camii eski dönemleri yansıtan en güzel eserlerden biridir.

Büyüleyici mimarisi ile dikkat çeken Travnik’te öğrenci olmanın avantajlarından siz de yararlanabilirsiniz.

Uluslararası Travnik Üniversitesinde tamamen Türkçe destekli bir eğitim veriliyor ve öğrencilerin diplomaları YÖK tarafından tanınıyor. Bu üniversitede Hukuk, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Telekomünikasyon, Lojistik, Mühendislik Yönetimi eğitim alınabilecek bölümler arasında yer almaktadır.

Sizde lisans ya da lisans tamamlama eğitimlerini Travnik şehrinde alabilir Ahmiç Camii gibi birçok kültür mirasını gezerek daha barışçıl bir dünyada yaşamanın güzelliğini keşfedebilirsiniz.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!