Ayvaz Dede Festivali Kardeş Festivaller İle Buluştu

Ayvaz Dede Festivali Kardeş Festivaller İle Buluştu

Ayvaz Dede Festivali Kardeş Festivaller İle Buluştu, Travnik şehrinde her yıl yenisi yapılan Ayvaz Dede Festivali yine farklı bir etkinlikle...

Ayvaz Dede Festivali Kardeş Festivaller İle Buluştu

Travnik şehrinde her yıl yenisi yapılan Ayvaz Dede Festivali yine farklı bir etkinlikle kutlamalarını yaptı. Travnik Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu grupla birlikte gidilen Akhisar ilçesinde Çağlak Festivali kardeş festival olarak benimsenmiştir. Birleştirilen iki Travnik festivalleri kapsamında müzik, eğlence, oyunlar, tanışma, piknik, şehrin ileri gelenlerinin konuşmaları ve farklı üniversitelerden öğrencilerin katılımları ile mutlu anlar yaşanmıştır.

Gençlerin böylesi organizasyonlarda düşünceleri alınarak genç beyinlerinde Travnik festivalleri içinde katkıda bulunmaları sağlanmaktadır. Dünyada ilki düzenlenen kardeş festivaller gününde kültür ve etnik yapı olarak birbiri ile bağdaşan nesillerin oluşması hedef alınmıştır. Heyecanlı geçecek bir günün ardından dostluklarınız ömür boyu sürecek yakınlıklar ile yurt dışında neredeyseniz sizinle birlikte gidecektir. Yılda birçok kez yapılan festivaller sene başında festival takvimi ile sunulmaktadır. Katılmak isteyenler bu takvimi izleyerek kendilerine uygun olan zamanlarda eğlencelere gelebilir. Ücretsiz olarak yapılan Travnik festivalleri bazen de alış veriş imkânı sunabilecek yöresel ürünler ile de karşınıza çıkacaktır. Eğlenirken gözünüzde bu stantlarda olacak.

Festivallerde Çok Eğleneceksiniz

Eğlenceye odaklanılmış olan festivaller herkese açık ve günler öncesinden yapılan afişler ile duyurulmaktadır. Öğrencilerin içinde olduğu Travnik festivalleri arkadaşlarınızla gün boyu eğlenebileceğiniz ortamları yaratacaktır. Festival için yapılan çalışmalara sosyal faaliyet olarak siz de katılabilirsiniz. Yemeklerin organizasyona ait olacağı hatta bazen servisler ile gidilebilecek açık alanlarda gerçekleştirilen bu etkinlikler birbirinizi tanıyabileceğiniz saatler yaratmaktadır.

Hazırlanan etniklik planlamasında belirlenen saatlerde kalkacak olan servisler ile araç içinde şarkılar söyleyerek festivalin havasını hemen alabilirsiniz. Renkli sunumlar, farklı insanlar derslerden kalan zamanınızda sizin için iyi gelecektir. Geçmişte çok eziyetler çekmiş olan bu halkın festival düzenleyerek tekrar eski yaşama sevinçlerine kavuştuklarını görmeniz gerekir.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!