Bir Osmanlı Eseri Ahviça Mescidi

Bir Osmanlı Eseri Ahviça Mescidi

Bir Osmanlı Eseri Ahviça Mescidi, Balkanlara Ahviça mescidi Osmanlı eserlerinin örneklerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Osmanlı...

Bir Osmanlı Eseri Ahviça Mescidi

Balkanlara Ahviça mescidi Osmanlı eserlerinin örneklerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Osmanlı imparatorluğu Balkanlarda birçok sanat eseri yapmıştır. Hepsi nakış gibi işlenmiş ve yetenekleri ile dünyayı etkileyen mimarlar tarafından tasarlanmıştır. İğne oyası gibi işlenmiştir bu eserlerin her metre karesi.

Bosna Hersek Travnik şehrinde yer alan Ahviça mescidi yıllardır ayakta durmakta ve senelere meydan okumaktadır. Ahviça mescidi Bosna Hersek’te ki katliam savaşında bile ayakta durabilmeyi başarmıştır. Tıpkı diğer tüm Osmanlı eserleri gibi o da değerini hala korumakta ve tarihe ışık tutmaktadır. Ahviça mescidi ve diğer tüm eserleri Bosna Hersek’te görmeli ve ecdadımız Osmanlının tarihin her köşesine bırakmış olduğu bu güzellikleri mutlaka keşfetmelisiniz.

Osmanlı mimarisinin inceliklerini bize yaşatan harika tarihi yapı

Türkiye’den birçok turist bu kültür miraslarımızı görmek için Balkanlara akın etmektedir. Bunun yanında Bosna Hersek Uluslararası Travnik Üniversitesinde eğitim almak için giden birçok öğrenci de yer almaktadır. Bu öğrenciler eğitimlerini üniversitemizde Türkçe destekli olarak almaktadır. Ayrıca Osmanlı izlerinin hala yer aldığı bu güzel topraklarda yaşamanın tadını çıkartmaktadırlar.

Ahviça mescidi atmosferin büyüsüne kapılacaksınız.

Uluslararası Travnik üniversitesi YÖK tarafından tanınmaktadır. Böylece öğrenciler diplomaları ile Türkiye’de denklik alabilmektedirler. Diplomaları uluslararası akreditasyona da sahiptir. Birçok bölüm bu üniversitede yer almaktadır. Öğrenciler lisans öğrenimi ve lisans tamamlama eğitimi yapabilmektedirler.

Osmanlı tarihini yansıtan Travnik, Türklerin Balkan turlarının gezi odağı haline gelmiştir. Peki, hangi bölümler bu üniversitede yer almaktadır. Mimarlık, Makine Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Telekomünikasyon, Lojistik yer almaktadır. Ayrıca İletişim, Finans, Muhasebe ve Denetim, Bankacılık ve sigortacılık, Pazarlama ve Ticaret, Turizm ve Otelcilik, İşletme Ekonomisi, İşletme Yönetimi, gibi birçok bölüm yer almaktadır.

Osmanlı dönemini yansıtan mütevazı bir şehir olan Travnik’tir. Bosna-Hersek’in gezilecek ve görülecek daha pek çok şehri bulunmaktadır. Siz de gelin ve Uluslararası Travnik Üniversitesinde eğitim alın ve Osmanlının kalbinin hala attığı bu güzel topraklarda siz de yaşayın.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!