Bogomil Türbesi

Bogomil Türbesi

Bogomil Türbesi, Travnik şehri Bosna’nın en çok turist çeken şehirlerinden biridir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan şehir Osmanlı...

Bogomil Türbesi

Travnik şehri Bosna’nın en çok turist çeken şehirlerinden biridir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan şehir Osmanlı döneminde pek çok vezire ev sahipliği yapmıştır. Bu özelliğinden dolayı vezirler şehri olarak da bilinen Travnik’ de öğrenci olmak demek, tarihe canlı tanıklık etmek demektir.

Günümüze kadar bozulmadan gelen tarihi ve mimari dokusu ile Travnik öğrenciler için muhteşem bir öğrencilik dönemi vadetmektedir. Bogomil Türbesi gibi önemli bir kültürel mirası barındıran şehirde daha pek çok tarihi eserle karşılaşabilirsiniz. Bogomil Türbesi Bogomilizm açısından oldukça önem taşıyor bir türbedir.

Yöre halkının Osmanlı ile İslamiyet’e geçmeden hemen önce benimsemiş oldukları dine ait eserleri görebileceğiniz Bogomil Türbesini yakından inceleme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Keşke Osmanlılar Zamanında Yaşasaydım Diyenlere Duyrulur Tarihi Yapılara Hayran Kalacaksınız.

Bosna Hersek yurtdışı eğitiminde sizlere pek çok avantajlar sunmaktadır. Ekonomik ve kaliteli bir yurtdışı eğitimi ile son yıllarda yükselişe geçen Bosna Hersek öğrencilerin tercihlerinde üst sıraları almaya başlamıştır. Özellikle Bosna Hersek’in en güzel şehirlerinden olan Travnik’ de öğrenci olmak giderek cazip hale gelmektedir.

Travnik’ de sıcacık bir ortamda eşsiz öğrencilik hayatı

Travnik’ de oldukça makul fiyatlarla bir öğrencilik hayatı sizleri bekliyor. Kendinizi ülkenizde gibi hissedebileceğiniz bu küçük Osmanlı şehrinde uygun fiyatlara kalabileceğiniz yurt ve evler bulabilirsiniz. Alanında uzman akademik kadro ile çağın gerekliliklerine uygun eğitim ve öğretim hayatı Travnik’ de sizleri bekliyor.

Nobel ödüllü yazar İvo Andric ’in doğum yeri olan Travnik’ de ünlü yazarın doğduğu evin müze halini bulabilirsiniz. Yazarla ilgili merak ettiklerinize evine giderek ulaşabilir, dünyaca ünlü yazarın hayatını yakından inceleme fırsatını bulabilirsiniz.

Bir Dönem Şaheseri: Bogomil Türbesi

Öyle bir türbe düşününki geçmişi çok eski dönemlere dayanan harika bir mimariye sahip bu sıcacık ortamda kendinizi stresten arınmış olarak hissedeceksiniz. Yurtdışı eğitiminde akla gelen ilk ülkelerden biri olan Bosna Hersek’in merkezindeki Travnik’ de öğrenci olma fırsatını kaçırmayın. Kaliteli, çağdaş eğitimin kapılarını açın.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!