Bosna Eğitim Merkezi

Bosna’da Türkçe İnşaat Mühendisliği

Hem yurtdışı eğitimi alıp hem de bunu kendi dilinizde tamamlamak ister misiniz? Tam da bu isteğiniz doğrultusunda Bosna’da Türkçe..

Bosna’da Türkçe İnşaat Mühendisliği

Bosna‘da Türkçe İnşaat Mühendisliği Bosna Travnik’de Türkçe inşaat mühendisliği bölümünde akademik eğitim almak ister misiniz? “Evet” cevabı verdiğinizi duyar gibiyiz.

Uluslararası Travnik üniversitesi yurtdışında Türkçe eğitim almayı düşünen, ancak dil sorunu yüzünden bu düşünceden vazgeçen öğrenci adaylarına devrim niteliğinde bir uygulama ile yardımcı olmayı hedefliyor. Bosna’da Travnik’te üniversite eğitimi almak her genç için ulaşılması güç hayal niteliğindedir, ancak son dönemde bu yönde yapılan başarılı çalışmalar sonucunda artık bu durum hayal olmaktan çıkıyor ve gerçekliğe dönüşüyor, son yıllarda yurtdışından öğrenci kabul eden Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesi bu özelliği ile daha fazla öğrencinin sunduğu imkânlardan yararlanmasını amaçlıyor.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesi ülkedeki yeni yapılanmanın da etkisi ile eğitim alanında yapılan yeniliklerden nasibini almış ve bu alanda birçok olumlu uygulama gerçekleşmiştir. Bu da eğitim gören öğrencilerin daha sağlıklı eğitim almalarına olanak sağlamaktadır. Dünya standartlarında eğitim verilen Uluslararası Travnik üniversitesinde Bologna kriterlerine bağlı kalınan bir eğitim sistemi takip edilmektedir. Öğrenci derslik ortamından ziyade laboratuvar ve açık hava eğitimlerine yönlendirilmekte ve aldığı bilgiyi uygulaması sağlanmaktadır. Bu durumda öğrenci sadece farazi olarak eğitilmemekte, pratik bilgiler ile hayata hazırlanmaktadır. Dünya genelinde isim yapmış ve bilgisini kanıtlamış akademisyenlerin gözetiminde verilen eğitimlerde, öğrencinin geleceğine tam donanımlı olarak hazırlanması esas amaç olarak belirlenmiştir.

Bosna’da Travnik Üniversitesinde Türkçe inşaat mühendisliği eğitimi alan öğrenci birçok açıdan avantajlı konuma geçeçektedir. Öncelikle Avrupa’nın ortasında ve inşaat sektörünün kalbinde eğitim almanın olanaklarından yararlanabilmektedir. İnşaat sektöründeki tüm yeni uygulamalara ulaşabilen öğrenci, bilgilerini analiz edebilme fırsatı yakalamaktadır. Ayrıca bu yönde yapılan seminer, sempozyum ve konferansları takip edebilmekte ve bu alanda isim yapmış firmalar ile bağlantı kurarak gelecekteki mesleğinin temellerini atabilmektedir. Bu tür uygulamalar ile öğrencinin kendisine olan güveninin pekiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Türkçe inşaat mühendisliği eğitimi almayı seçen öğrenci dil sorununa da çözüm bulmuş sayılmaktadır. Üniversitelerinin her ne kadar hazırlık bölümü eğitimi bulunsa da, öğrenci ile öğretim görevlisinin arasındaki en sağlıklı iletişimin anadilde olacağı görüşünün desteklendiği Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesinin bu yönde atılımı sayesinde artık Türkiye’den daha fazla öğrenci için cazibe merkezi olma durumundadır. Öğrenci kendi dili ile alacağı eğitimi daha iyi da daha sağlıklı olarak kavrayabilecek ve doğal olarak başarıyı yakalayacaktır. Diğer taraftan hazırlık eğitimi almadığı için dönem kaybetmeyecek ve iş hayatına bir yıl önce atılma imkânı yakalayacaktır.

Bosna’da Türkçe üniversite eğitimi almak öğrencinin sadece eğitim açısından değil kişilik olaraktan gelişmesine vesile olacaktır. Farklı ülkelerden insanlar ile bir arada yaşamanın getireceği geniş dünya görüşü ve hoşgörü gelecekteki hayatını olumlu yönde etkileyecektir. Bosna Travnik Üniversitelerinde Türkçe inşaat mühendisliği eğitimi almak isteyen öğrenciler, bu aşamada alacağı en sağlıklı karar Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile bağlantı kurması olacaktır. Yılların birikimi ve deneyimi ile danışmanlık hizmeti sunan Eurostar, öğrencininyurtdışı eğitimi boyunda arkasına alacağı en güçlü destektir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!