bosnada-turkce-egitim

Bosna’da Yabancı Dil Destekli Eğitim

Bosna'da yabancı dil destekli Eğitim Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak ilklere imza atmaya devam ediyoruz. Bosna Hersek'te bul...

Bosna’da Yabancı Dil Destekli Eğitim

Bosna’da yabancı dil destekli Eğitim Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak ilklere imza atmaya devam ediyoruz. Bosna Hersek’te bulunan Uluslararası Travnik üniversitesi ile yaptığımız anlaşmaya göre Lisans eğitimi yabancı dil destekli olarak verilecektir. Bosna Hersekte Uluslararası Travnik Üniversitesinde eğitim dili yabancı dildir. Boşnak kültürünün Türklerle benzer yapıya sahip olması nedeniyle Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesinde yabancı dil destekli üniversite eğitimi verilmeye başlanmıştır. İngilizce eğitim de verilmektedir. Boşnakça Latin kökenli bir dil olduğu için yabancı dil uyumlu birçok kelimeyi de içermektedir. Bu da Türkiyeden giden öğrencilere daha iyi anlama ve öğrenme kolaylığı sağlamaktadır. Bu dillerin birbirine yakınlığı eski tarihlere dayanmaktadır. Bosna Hersekteki Üniversitelerde yabancı dili yaşatmak adına pek çok çaba sarf edilmektedir. Bosna Hersekliler tarihte buraya göç ederek yerleşmiş ve dillerinin özelliklerini yitirmemeye çalışmışlardır. Türklerle olan bağlarını kuvvetlendirebilmek için üniversitelerinin kapılarını Türk öğrencilere açmıştır. Travnik şehrinde bulunan tarihi Uluslararası Travnik üniversitesinde yabancı dil destekli eğitim verilmeye başlanmıştır.

Dil öğrenmek çok zordur. Bosna Hersekte yabancı dil bilen, deneyimli, özgüvenli profesörlerin ders vermeleri Türkiyeden giden öğrenciler için büyük avantajdır. Bu deneyimli profesörler sayesin de gençler dillerinin şivesini kaybetmeden konuşup Boşnakçayı da kolaylıkla anlamaktadırlar.Üniversitelerin bu imkanları sayesinde Türkiye’den buraya okumaya gelen öğrenciler diplomalarını alıp ülkemize geri geldiklerinde daha kolay iş imkanı bulurlar.Müslüman kültürünün içinden gelen Boşnaklar sayesinde ortak kültürü tanıma ve anlama kolaylaşmaktadır. Yabancı dil destekli eğitim verilen üniversitede mezun olan öğrenciler için de iş sahası açılmaktadır. Öğrenciler yurtdışında üniversite okuyarak geleceklerini garanti altına alacaklardır.

Gençler, hem üniversite mezunu olup hem de kendi dilinizle yurt dışın da eğitim almak istemez misiniz? Ohalde hiç düşünmeden kendi ülkemizde okuyormuş gibi Bosna Hersekteki Uluslararası Travnik üniversitesine başvuru yapmalıyız.Bu fırsatı kaçırmamak sizin elinizde.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!