Jajce Şelalesi

Jajce Şelalesi

Jajce Şelalesi, Dünyanın en güzel 12 şelalesinden biri ile tanışmaya ne dersiniz? Tam bir doğa harikası. Doğanın kardeş ülkemiz Bosna Hersek’e...

Jajce Şelalesi

Dünyanın en güzel 12 şelalesinden biri ile tanışmaya ne dersiniz? Tam bir doğa harikası. Doğanın kardeş ülkemiz Bosna Hersek’e armağanı. Mutlaka herkesin görmesi ve o dinginliği hissetmesi şart. Jajce Boşnakça’da yumurta kelimesinden geliyor. Dağların şeklinden kaynaklanan bu isim oldukça dikkat çekici. 14. Yüzyılda Bosna Krallığı tarafından kurulan Jajce 1528’de Osmanlı topraklarına katılan ve Bosna Hersek’te Osmanlı’nın fethettiği en son yerdir.

Jajce şelalesi diğer adı ile Pliva Şelalesi dillere destan bir güzelliğe sahiptir. Adını 33 kilometre uzunluğunda ki ünlü Pliva nehrinden almaktadır. Jajce şelalesi uzunluğu 22 metre, genişliği ise 18 metredir. Jajce’ye Travnik kapısından giriş yapılıyor. Bu kapının yanında eski bir Türk evi bulunuyor. Bu ev bugün restoran olarak kullanılıyor. Bu doğal güzellik herkesi kendisine hayran bırakıyor.

Jajce Şelalesi İle Bosna Hersek’in Doğal güzelliğini keşfedin

Jajce şelalesi Bosna Hersek Travnik şehrine son derece yakın mesafede yer alıyor. Bu şehirde yer alan Uluslararası Travnik üniversitesinde eğitim alan Türk öğrencilerin çokluğu ile Jajce’ye birçok kişinin gelmesini ve keşfetmesini sağlıyor. Burada Türkiye’den lisans eğitimi ya da yüksek lisans eğitimi almaya gelmiş birçok öğrenci bulunuyor.

Üniversite herhangi bir giriş sınavı gerçekleştirmiyor. Ayrıca Türkçe destekli bir üniversite okumalarını sağlıyor. Bu da öğrencilerimizin kardeş ülkemizi tercih etmelerinde ki en önemli nedenlerden biri olarak biliniyor. Muhteşem doğası, Osmanlı kültür ve tarihini kalbinde barındıran bir ülke olması sebebiyle aileler de öğrencilerini gönül rahatlığı ile buraya gönderiyor.

Üniversite eğitiminde kaliteli eğitim arayan herkes Uluslararası Travnik üniversitesini tercih ediyor. Sosyal olanakları, Türkleri seven misafirperver Bosna halkı sayesinde çok seviliyor. Jajce şelalesi gibi birçok doğa harikasını barındıran bir ülke olması sayesinde Travnik üniversitesini tercih eden öğrencilerimiz unutulmaz bir üniversite hayatı yaşıyorlar.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!