Kaleden Görülen Manzara Bir Harika

Kaleden Görülen Manzara Bir Harika

Kaleden Görülen Manzara Bir Harika, Bosna kralınca yaptırılan Travnik kalesi 14. Yüzyılda inşa edilmiştir. Yılların eskitemediği bir yapı olarak dik ...

Kaleden Görülen Manzara Bir Harika

Bosna kralınca yaptırılan Travnik kalesi 14. Yüzyılda inşa edilmiştir. Yılların eskitemediği bir yapı olarak dik kayaların yamacında halen oldukça ihtişamlı durmakta. Tek girişe sahip olan kale ilginç girişi ile herkesin dikkatini çekecektir. Beş kenarlı bir oyma ile yapılandırılan giriş küçük ve dar bir pozisyonda yapılmış. Bir hendek üzerine inşa edilen köprü ile girişi sağlana kaleye girmek oldukça temkinli olmak istiyor. Travnik kalesi Travnik şehrine tepeden bakan bir mimari ile yaptırılmıştır. Bu da tamamen şehrin doğayla iç içe olan konumunu yansıtmaktadır. Küçük evler ile çevrili olan şehirde neyse ki büyük bir kentleşme planı görülmemektedir. Bu da dağlardan gelen yemyeşil orman dokusunu bozmamıştır. Doğanın mucize olarak kalabildiği bu ülkenin içindeki öğrencileri alıkoyması için binlerce sebebi var. Ttail günlerinde ufacık piknik sepetiniz ile birlikte hem gezebilir hem de yeşillikler arasında küçük bir piknik yapabilirsiniz. Ya da eşsiz manzaraya sahip küçük lokantalarında sıcacık bir çay içmek arkadaşlarınızla birlikte kaliteli bir zaman geçirmeye vesile olacaktır.

Müze Olarak Da Kaleyi Gezebilirsiniz

İçeride tarihi tekrar canlandırmak ve eskiye dair olan eşyaları sergilemek için müze mahiyetinde gezilecek bölümlerde bulunmaktadır. Dönemim savaş giysileri, fotoğrafları, savaş aletleri, el yazmaları sergilenmektedir. Geçmişle bağını koparmayan ülke içinde gezmek için Travnik kalesi tercihini kullanmak savaşlarda neler yaşandığının anlaşılmasında en büyük rolü oynamaktadır. Kale içinde yer alan mezarlardan anlaşılacağı gibi bu ülke kendini korumak için çok direnmiş. Bu direnişe şahit olacağınız manzaraları beraber geleceğiniz arkadaşlarınızla yeniden görmek eğitim yılı boyunca ne kadar güçlü bir ülkede kalacağınızı ispatlayacaktır. Ülkenize geri döndüğünüzde büyüsüne kapılacağınız şehirle ilgili anlatacak çok konunuz olacak.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!