Namaz Kılıyorsanız Vakti Şaşırmayın

Namaz Kılıyorsanız Vakti Şaşırmayın

Namaz Kılıyorsanız Vakti Şaşırmayın, Dünyanın her yerinde değişecek olan saatler namaz vakitlerini de değiştirmektedir. Travnik namaz vakitleri Türkiye...

Namaz Kılıyorsanız Vakti Şaşırmayın

Dünyanın her yerinde değişecek olan saatler namaz vakitlerini de değiştirmektedir. Travnik namaz vakitleri Türkiye namaz saatinden iki saat geride kalacak şekilde kullanılmaktadır. Aslında orada yaşadığınızda aynı saatin ülkemizde ileriden takip edildiğini hiç anlamayacaksınız. Çünkü güneş doğuşu asıl zaman olarak gösterildiğinden güneş ne zaman doğarsa namaz vakti ilk olarak o zaman girecektir. Gün batımında ise saatler yine güne bakarak ayarlanıp akşam namazına çağıracaktır. En muhteşem görünümlü camilerinde kılacağınız her vakit sizin için maneviyat dolu olacaktır. Travnik namaz vakitleri ezanı duyabileceğiniz Bosna Hersek’te zevkle kılınacaktır.

Ezanla birlikte hiçbir vakti kaçırmadan kılmak imanınızı kuvvetlendirecektir. Sabah namazı şu an için 04:30 olarak belirlenmiştir. Yatsı namazı 7:35 olarak gösterilerek bir günlük namaz ahdi yapılmaktadır. Ramazanlarda sahur ve iftar vakti kesin olarak belirlenerek buna mükabilen bayram namazı vakitleri yine ülkenin konumuna göre belirlenerek cemaatle birlikte kılınmaktadır.

Öğrenciler İçin Üniversitelerde Mescit Bulunmaktadır

Her üniversitede ayrılmış olan mescit alanı öğrenciler için kolay ibadet edebilme olanağı sunaktadır. Müslüman bir halka sahip olunduğundan bu diğer ülkelerdeki kadar ters bir durum oluşturmaz. Okul dışında ülkenin her bakış açısında en az iki minareyi görebilmeniz mümkündür. Minareler her yerden görülme nedeni yapılanmadaki yüksek olmayan binalar ve eskiden yapılmış olan onlarca cami sayıdır. Bayramlarda ve Cuma günlerinde oldukça fazla kişinin namaz kıldığı camiler tertemiz ve bakımlıdır.

Dini günlerdeki vakitler önceden yıl takvimlerinde gösterilmektedir. Eskiyen yapılara ülke kendi denetimi altındaki idari birimlerce tadilat uygulamaktadır. Bu da yaşatılmaya zorlanan geçmişi ayakta durmaya yetmektedir. Travnik namaz vakitleri farklı takvimler ile aynı dilim içinde gösterilmektedir. Merak ettiğiniz saatleri anlamak için bu takvimleri açarak zamanı öğrenebilirsiniz.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!