Parkın İçinde Yemyeşil Bir Doğa İle İç İçe

Parkın İçinde Yemyeşil Bir Doğa İle İç İçe

Parkın İçinde Yemyeşil Bir Doğa İle İç İçe, Şehir merkezinde yer alan Travnik Hacı Alibey Camii Yukarı Çarşı denilen semtte bulunmaktadır. Büyük ve...

Parkın İçinde Yemyeşil Bir Doğa İle İç İçe

Şehir merkezinde yer alan Travnik Hacı Alibey Camii Yukarı Çarşı denilen semtte bulunmaktadır. Büyük ve yemyeşil bir parkın içine yapılmış olan camii gezerken içinizdeki negatif duyguların hepsini alıp götürecek. Tavan süslemeleri ile beğenilen camide akustik özellikler halen ilk yılardaki kadar mükemmel durmaktadır. Camiler için önemli olan akustik düzen ses ayarı yapmaya gerek duymadan bütün cemaatin duyacağı ses tonunu verebilmektedir. Osmanlıya ait olan Travnik Hacı Alibey Camii ince bir tasarımla görülmektedir.

Camilerdeki bu inceliği yakalamayı isteyen öğrenciler için gezilesi ve doyumu olmayacak bir tarihi eserdir. Müslüman olan Bosna Hersek halkı geride kalan camilerini koruyarak gelen misafirlerine bu eserleri göstermekten oldukça memnundur. Minareleri ile halen ayakta duran onlarca camiden biri olan Travnik Hacı Alibey Camii etrafındaki saat kulesi olarak gösterilen güneş saatini de korumaya almıştır. İklim olarak güneşi fazlası ile görebilen bu ülke için saat merfumu her zaman çalışmaktadır. Güneş saati doğru zamanı gösterdiğinden asla namaz vakitlerini kaçırmayacaksınız.

Tarihi Camilerde Yaşatmak Bosna’ya Has Olsa Gerek

Ülkesinde ezan sesi yükselen Müslüman ülkeleri namaz kılmak için bu sesle çağrılmayı istemektedir. Her namaz vaktinde başka bir camide kılınacak olan namazlarınız ruhunuzda temizlenmeyi de getirecektir. Başka başka maneviyatlara sahip olan camiler kendine sahip çıkan kişilerin maneviyatını taşımaktadır. Bu yüzden Travnik’te okuyan öğrenciler buralarda geçirecekleri her anın kıymetini bilmelidir. Paşalarımızın yaptırmış ya da tamir ettirmiş olduğu her cami sizin için dua edecektir.

Üniversite öğrencileri ayda bir kez hazırlayacakları grupları ile birlikte uygun fiyatlara tarihi eserleri gezebilirler. Girişlerin ücretsiz olduğu bu cami sadece araç için ödeyeceğiniz para ile sizi çok fazla sarsmayacaktır.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!