Saraybosna Üniversitesi

Saraybosna Üniversitesi

Saraybosna Üniversitesi, yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere kapılarını açarak son yıllarda birçok öğrenciye gelecek...

Saraybosna Üniversitesi

Saraybosna Üniversitesi, yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere kapılarını açarak son yıllarda birçok öğrenciye geleceğe dair umut vermektedir. Türkiye içinde üniversitelerin istedikleri bölümlerine yerleşemeyen öğrencilerin çoğu artık Saraybosna Üniversitesinde eğitim alarak meslek sahibi olabilmektedir. Öğrencilerin Saraybosna Üniversitesinde eğitim görmek istemelerinin en önemli sebebi, Ayrıca Avrupa Üniversiteler Birliğinin bir üyesi olan Saraybosna Üniversitesi 2003 yılından bu yana yurtdışı denklik statüsü kazanmıştır. Yani Saraybosna Üniversitesinde eğitimini tamamlayarak diplomasını alan öğrenci, denklik sınavından başarılı puan aldığında, diploması Türkiye’de geçerli sayılmaktadır. YÖK tarafından uygulanan denklik sınavı uygulamasında öğrencinin eğitimini aldığı bölümler ve genel üniversite eğitimi alanında soruların cevaplanması istenmektedir. Öğrenci denklik sınavından başarılı sonuç aldığı takdirde, Türkiye’de eğitimini almış olduğu mesleğini icra edebilmektedir.

Öğrencilerin Üniversite eğitimi almak için Saraybosna Üniversitesini seçmesinin diğer sebebi ise Bosna Hersek kültürünün Türk kültürü ile benzeşmesidir. Tarih boyunca Osmanlı İmparatorluğu’nda olan bu ülke, tarihin izlerini yaşam ve kültürel alanda hissettirmektedir. Öğrenci Saraybosna Üniversitesinde eğitim aldığı süre içinde yabancılık sendromu yaşamamakta, kendisini evinde hissetmektedir. Ayrıca Bosna Hersek’in ekonomisinin Türkiye ekonomisine yakın olması öğrenci ve ailesini maddi anlamda zorlamamaktadır. Diğer Avrupa ülkelerinin eğitim sistemi ve yaşam koşulları ile mukayese edildiği zaman, Bosna Hersek’in yaşam şartlarının ne kadar makul seviyede olduğu görülmektedir.

Saraybosna Üniversitesi tam anlamı ile sağlıklı bir başarılı bir eğitim hayatı vaat etmektedir. Ayrıca öğrencilere yönelik yurt ve konaklama olanakları oldukça geniş ve uygun fiyatlıdır. Şöyle ki; 2- 4 kişilik oda fiyatları 140- 180 Euro arasında değişmektedir. Buda neredeyse Türkiye üniversite öğrencilerinin konaklama ücretleri ile eşit miktardadır. Bunun yanı sıra yemek kültürünün de benzeştiği Bosna Hersek öğrencilerin beslenme konusunda sıkıntı yaşamamalarını sağlamaktadır.

Yurt dışında üniversite eğitimi alıyor olmak her öğrencinin hayalidir. Saraybosna Üniversitesi öğrencilerin bu hayalini en cazip koşullar ile sunmaktadır.

Sıkça Sorulan sorular

Saraybosna’da Türkçe dil desteği ile üniversite okunulabilir mi?

Bizlerin sunmuş olduğu profesyonel destek dahilinde sizlere Türkçe dil desteği eğitiminin geçerli olduğu üniversiteleri öğrenebilirsiniz.

Saraybosna üniversiteleri eğitim sistemi nasıl?

Eğitim sistemi modern teknolojiler ile öğretim üyelerinin sunduğu öğretim teknikleri ile profesyonelde eğitim verilmektedir.

Bosna Hersek üniversite hangi dil?

Türkçe, Boşnakça hem de İngilizce şeklinde eğitim verilmektedir. Bosna Hersek‘in kullandığı ortak dil Boşnakçadır.

Saraybosna Üniversitesi mavi diploma veriyor mu?

Evet, Saraybosna Üniversitesi mavi diploma vermektedir. Alacağınız bu diplomayı tüm AB ülkelerinde kullanabilirsiniz.

Saraybosna Üniversitesi Kuruluş

Saraybosna Üniversitesi 1949 yılında kurulmuştur ve Bosna-Hersek’teki en büyük ve en eski üniversite olduğundan sosyal bilimlerde, hümaniter bilimlerde, doğal ve teknik bilimlerde, tıp ve sanattaki akademik ve profesyonel eğitimin dengeli bir dağılımını sunmaktadır. Her akademik yılda, Bologna Beyanatına göre, yeni Avrupa üç ya da dört yıllık lisans çalışmaları devam eder. 1 Ulusal ve üniversite Kütüphanesi1945 yılında kurulmuştur. 400.000 kütüphane birimi1 Klinik Üniversite Merkezi. İl Hastanesi olarak 1894 yılında kurulmuş, hizmete açılmıştır.. 45 organizasyonsal birimi, 1 Öğrenci Birliği Saraybosna Üniversitesindeki öğrenci derneklerinin bir ağı olarak 1998 yılında kurulmuştur. Saraybosna Üniversitesinde size uygun bir bölüm bulabilirsiniz. Saraybosna Üniversitesinde eğitim istiyorsanız başvurunuzu Point Yurtdışı Eğitim Yurtdışı Eğitim Merkezi Sizler için danışmanlık karşılama yerleştirme dil eğitimi programlarında öğrencilerin eğitim almaları için destek veriyor. Saraybosna üniversitesinde üniversiteli olmak kredili Avrupa kriterlerinde eğitimin olması avantajınızdır.

Saraybosna Üniversitelerinde En Çok Tercih Edilen Bölümler;

Ekonomi ve Yönetim

Hukuk İşletme Yönetimi

Sosyoloji

Güvenlik

Eczacılık

Gazetecilik

Diş Hekimliği

Psikoloji

Veterinerlik Makine Mühendisliği İnşaat Mühendisliği

#saraybosnaüniversitesi #saraybosnadaegitim #saraybosnaokulları #saraybosnauniversitesi #saraybosnadabölümler

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!