Süleymaniye Camii

Süleymaniye Camii

Süleymaniye Camii, Hanya, Bosna, Mısır, Kandiye gibi azınlıkların valiliğini yapan vezir Kâmil Ahmet Paşa tarafından 1757 yılında inşa ettirilerek Kâmil...

Süleymaniye Camii

Hanya, Bosna, Mısır, Kandiye gibi azınlıkların valiliğini yapan vezir Kâmil Ahmet Paşa tarafından 1757 yılında inşa ettirilerek Kâmil Ahmed Paşa Mescidi adını almıştır. Daha sonra zamanla tahrip edilerek yıkılan bu caminin yerine 1816 yılında Süleyman Paşa tarafından yeniden inşa ettirilerek Süleymani Camii adını almıştır.

Yurtdışı eğitim seçeneklerinden Bosna Hersek’i değerlendirmeye ne dersiniz? Bosna Hersek son yıllarda gittikçe artırdığı popülaritesi ile yurtdışı eğitiminde üst sıralarda kendine yer bulmaya başlamıştır. Artan eğitim kalitesi, Avrupa standartlarında yaşam koşulları ile Bosna Hersek sizlere kapılarını sonuna dek açmıştır.

Bosna Hersek’in merkezinde güzeller güzeli Travnik şehrinde üniversite okumaya ne dersiniz? Tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü bu şehirde kendinizi ülkenizde gibi hissedebileceğiniz pek çok emare bulunmaktadır. Travnik Osmanlı döneminde ünlü devlet adamlarının yetiştirildiği bir şehir olmuştur. Dolayısıyla günümüzde de vezirler şehri diye bilinen bu şehirde Osmanlıya ait sayısız tarihi eser mevcudiyetini korumaktadır.

Travnik’te Osmanlı döneminden kalan en önemli eserlerden biri Süleymaniye Camii’dir. Travnik de bulunan sayısız camiinin arasında belki de en görkemlisi olan Süleymaniye Camii 1816 yılında Süleyman paşa tarafından yaptırılmış bir eserdir. Rumeli’ye özgü bezemelerle süslü camii günümüzde Müslümanların toplanma yeri olmaktadır.

Dış ve İç Mirasiyle Tam Bir Sanat Eseri

Travnik’ de Osmanlıdan kalan onlarca camii arasında kendinizi ülkenizde gibi hissedeceksiniz. Süleymaniye Camii’ nin başı çektiği bu camiler topluluğu öyle meşhurdur ki neredeyse bir kadraja 40 camii sığdığı söylentisi meşhurdur. Tüm bu camilerden yükselen ezan sesleri ile kendinizi bu şehirde yabancı hissetmeyeceksiniz.

Travnik’te öğrenci olmak son derece kolaydır. Uygun fiyatlı yaşam koşulları ile çok büyük bütçeler ayırmadan üstelik Türkçe dil imkânıyla öğrenim görebileceğiniz bir üniversite hayatı sizleri beklemektedir. Alanında meşhur akademik kadrosu ile modern çağdaş bir eğitim ile mesleki becerilere dayalı bir öğrenimi benimseyeceksiniz. Dilerseniz staj yapabileceğiniz üniversite eğitimi ile geleceğe tam donanımlı hazırlanabileceksiniz.

Üniversite eğitiminde sadece üniversite değil, eğitim görülen şehir ve ülke de oldukça önemlidir. Her imkânıyla tam bir öğrenci şehri olan Travnik şehri üniversite öğrencilerine harika bir öğrencilik imkânı sunmaktadır.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!