Sumeç Deresi Sizi Büyüleyecek

Sumeç Deresi Sizi Büyüleyecek

Sumeç Deresi Sizi Büyüleyecek, Sumeç deresinde akan su kaynaklarından biri olan Travnik dokuz su gürül gürül akan suları ile ihtişamını korumaktadır...

Sumeç Deresi Sizi Büyüleyecek

Sumeç deresinde akan su kaynaklarından biri olan Travnik dokuz su gürül gürül akan suları ile ihtişamını korumaktadır. Dere içinde içilebilir niteliklere sahip olan su öğrencilerin şifa olarak içebileceği bir kaynaktır. Suyun tadı yükseklerden gelen sular olduğundan oldukça hoşunuza gidecektir. Burada birçok kişi içme suyu olarak da bu sudan faydalanmaktadır. Dağların arasından dere yatağına inen soğuk suların tadını almadan geri dönmemelisiniz. İlerisinde kadiri dergâhı ile sonlanan su yatağı içinde alabalık üretimi de yapılmaktadır. Balık ziyafeti yapmak içinde su kenarında yer alan Lütfiya’nın kahvesine uğramanız şanslı bir seçim olacaktır. Tarihi köprü ile birlikte Travnik dokuz su gerçekten görülesi bir tablo oluşturmaktadır.

Kaleyi Gezmeye Gittiğinizde Neler Göreceksiniz Neler

Tarihi kale etrafında toplanmış olan yapıların hepsi eski ve önemli çağrışımlar ile sizi etkileyecektir. Kale dibindeki camiye yaklaştığınızda sizi yol boyu takip eden Sümeç Deresi önünüze akışı hızlı suyu nefis Travnik dokuz su kaynağını çıkaracaktır. Köprünün altından geçen kalın ve akıcı dere kenarında ahşaptan yapılmış lokantalar ile doludur. Burada sadece yürüyerek yol kat edebileceğiniz bölümler vardır. İçine araç diremeyen dar sokaklar sizi en tepeye kadar çıkararak dağların muazzam görüntüsüne kavuşturur. Serin dağların yeşil ormanları içinde kendinizden geçeceksiniz.

Hiç bu kadar güzel bir ülke olduğunu daha önce tahmin edemezdiniz. Köprüsü, akan dereleri, içilen suları muhteşem doğayı ayaklarınız altına getirecektir. Bahşedilen güzellikleri görmek yurt dışı eğitiminde her öğrenciye nasip olmaz. Avrupa ülkelerine gittiğinizde bu kadar eserimizden haberiniz bile olmayacaktır. Okumak için gideceğiniz her ülke ders dışında size bir şeyler katarak öğretici olmalıdır. Bu da Bosna Hersek üniversitelerinin öğrencilerinin en avantajlı tarafları olsa gerek.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!