Sümeçe Mescidi

Sümeçe Mescidi

Sümeçe Mescidi, Osmanlının Balkanlarda ki parmak izleri geçmişten günümüze hala mevcuttur. Osmanlı fethettiği topraklarda huzuru sağlamış ve hoşgörülü...

Sümeçe Mescidi

Osmanlının Balkanlarda ki parmak izleri geçmişten günümüze hala mevcuttur. Osmanlı fethettiği topraklarda huzuru sağlamış ve hoşgörülü davranmıştır. Osmanlının bu asil tavrı sayesinde birçok millet İslam ile tanışmış ve Müslümanlık hızla özellikle Balkanlarda yayılmaya başlamıştır.

Osmanlı yönetiminde olan bu topraklarda birçok paha biçilmez eser bırakmıştır. O kadar sevilmiş ve halk tarafından benimsenmiştir ki Osmanlı imparatorluğu o saygı ve sevgi tarih boyunca devam etmiştir.

Sümeçe mescidi bu Osmanlı imzasını taşıyan eserlerden biridir. Bosna Hersek’in Travnik şehrinde yer almaktadır. Küçük mahalle mescitlerinden olan Sümeçe halkın en önemli ibadet yerlerinden biridir. Bosna Hersek’in güzel şehri Travnik Sümeçe Mescidi gibi birçok Osmanlı eserini kalbinde taşımaktadır.

Sümeçe Mescidi, Osmanlının Balkanlarda ki Parmak İzi

Her yıl birçok turist bu eserleri yakından görebilmek için Bosna Hersek’in bu güzel şehrine gelmektedir.  Sümeçe Mescidi görülmeye değer minimalize bir yapıttır. Türkiyelileri her daim bağrına basan ve Osmanlı torunları olarak gören Bosna Hersek bugünlerde öğrencilerimize kapılarını sonuna kadar aralamıştır.

Türkçe destekli lisans ve lisans tamamlama eğitimleri ile dikkatleri üzerine çeken Bosna Hersek Uluslararası Travnik Üniversitesi öğrencilerimizin yurtdışında eğitim seçeneğini değerlendirmelerine olanak tanımıştır.

Öğrenciler dünyanın en prestijli bölümlerinde, YÖK tarafından tanınan bu üniversitede eğitim alabilmekte ve kendilerine daha yüksek standartlarda bir gelecek sağlayabilmektedirler. Hukuk, mimarlık, inşaat mühendisliği gibi birçok bölüm burada yer almaktadır. İster Türkçe destekli ister Boşnakça olarak eğitimler alınabilmektedir. Boşnakça eğitim alacak öğrenciler ek olarak 1 yıl hazırlık okumaktadırlar.

Siz de Sümeçe Mescidi gibi birçok Osmanlı mimarisini görmek ve Osmanlı kültürünü hissederek, kendinizi evinizde hissedeceğiniz bir ülkede eğitim almak istiyorsanız Travnik tam size göre bir seçimdir. Gelin sizde bu Osmanlı yadigarı şehirde üniversite eğitiminizi tamamlayın. Kendinize yepyeni bir gelecek imkanı yaratın.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!