Tornjac Heykeli

Tornjac Heykeli

Tornjac Heykeli, Osmanlının kültürel mirasının bozulmadan kaldığı, bir dönemin vezirler şehri olan Travnik’te tarihi bir yolculuk için Uluslararası...

Tornjac Heykeli

Osmanlının kültürel mirasının bozulmadan kaldığı, bir dönemin vezirler şehri olan Travnik’te tarihi bir yolculuk için Uluslararası Travnik üniversitesini tercih etmelisiniz.

Şehrin tarihi ve doğal güzellikleri ile kendinizi keyifli bir öğrencilik yaşamı içinde bulabileceksiniz. Şehrin meşhur çoban köpeklerini temsil eden Tornjac Heykeli’nden tutun, Nobel ödüllü İvo Andric adlı ünlü yazarın evine kadar onlarca kültürel miras sizleri bekliyor. Boşnak çoban köpeğini temsil eden Tornjac Heykeli ve çevresindeki diğer heykeller görülmeye değer yapılar arasındadır.

Geçmişin izlerini taşıyan bir eser

Çoban köpekleri ünlü olan Bosna Hersek’te dikkatleri üzerine çeken Tornjac Heykeli çevresinde gezerken kendinizi tarihi bir atmosferde hissedebilirsiniz. Bu endamlı heykele hayran kalabilirsiniz. Bosna Hersek’te üniversite okumanın pek çok avantajları var. Ekonomik ve kaliteli bir eğitim için Bosna Hersek Travnik şehrini tercih edebilirsiniz. Keyifli bir öğrencilik hayatı için Travnik şehri sizlere kapılarını açmış bekliyor.

Tarihi ve doğal güzellikleri ile ünlü şehirde dolu dolu bir gün geçirebilir ve tarihi yapıları, camileri ve medresleri tek tek gezebilirsiniz. Osmanlı döneminden kalan camileri, medreseleri ve kulaklarınızın pasını silecek ezan sesleri ile kendinizi yabancı bir ülkedeymiş gibi hissetmeyeceksiniz.

Bosnahersek Meşhur Çoban Köpeği: Tornjac Heykeli

Tornjac Heykeli’ne dilediğiniz gibi giderek bolca fotoğraf çekinebilecek, şehrin tarihi dokusunu keşfetme imkânına sahip olabileceksiniz. Şehrin meşhur çoban köpeklerinin sanatsal bir esere dönüştürülme hikâyesine tanık olacaksınız. Tornjac köpekleri savaşcı ve koruyucu özelliklere sahiptir.

Çevrede dolaşırken Tornjac köpeklerinin gerçeklerini de görebilirsiniz. Derslerinizden kalan zamanlarda bol bol şehri gezebilecek, sayısız turistik yerleri ile hayatınızın en keyifli günlerini geçirebileceksiniz.

Avrupa’nın merkezindeki konumuyla Bosna Hersek her geçen gün yurtdışı eğitiminde adını ön sıralara çekmeyi başarmaktadır. Sizler de bu fırsatı kaçırmayın.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!