travnik-avrupanin-en-ucuz-sehri

Travnik Avrupa’nın En Ucuz Şehri

Hem Avrupa kalitesinde eğitim almak hem de bu eğitimi oldukça ucuz bir şekilde tamamlamak her öğrencinin hayalleri arasındadır. Jeopolitik konum olarak..

Travnik Avrupa’nın En Ucuz Şehri

Travnik Bosna Hersek‘in hem doğal güzellikleri hem de tarihi mimarisi ile en gözde şehirlerindendir. Osmanlı döneminden günümüze uzanan eserlerin etrafında şekillenen şehir aynı zamanda arkasına aldığı görkemli dağlar ile doğa ile tarihin iç içe geçmişliğini yansıtmaktadır. Şehirde birçok cami, medrese, kale ve konaklar bulunmaktadır. Özellikle Travnik Kalesi’nin görkemi ön plana çıkan tarihi eserleri yine İslami motifler ile işli olan camiler ve hala eğitim yapılan medreseler izlemektedir. Travnik en ucuz ülkelerden biridir.

Travnik’te öğrenci olmanın en büyük avantajı maddi açıdan çok ucuz olmasıdır. Bu da öğrencilere ucuza güzel saatler yaşatmasına olanak tanımaktadır. Bosna-Hersek birçok ülke içerisinde en ucuz altıncı ülke konumundadır. Bu ülkenin tamamına yayılmış ve birçok güzelliği bir arada bulunduran şehirlerde uygun fiyatlara hem konaklama, hem yemek, hem de alışveriş imkânları sunulmaktadır. Et fiyatları Türkiye’ye göre oldukça ucuzdur. 20 TL’ye 1 kilo et alabilirsiniz. Kıymanın kilosu ise 10 TL’dir. Mangal keyfi yaparak damak tadınıza uygun lezzetli bir yemek yiyebilirsiniz. Travnik’te yaşabilmeniz için günlük olarak 3-4 Euro’nuz olması yeterlidir. Şehir gezileri sırasında en uzak mesafeyi bile 2,5 Euro’ya gidebilirsiniz. Market alışverişleriniz için pazarlar idealdir. Meyve ve sebze alışverişlerinizi pazardan cazip fiyatlara yapabilirsiniz. Öğrenciler çay bahçeleri ve kafelerde uygun maliyetlerle çay ve kahvelerini keyifle yudumlayabilirler. 50 Cent’e kocaman bir bardak kahve içebilirsiniz. Şehirde Boşnak böreğinin tadına da bakabilirsiniz. Ucuz fiyatlara yöresel yemeklerinin tadına bakabilirsiniz.Aylık 300 – 500gibi bir bütçe ile Travnik’te rahatlıkla geçinebilirsiniz. European CitiesUnion tarafından 2013 Yılı Avrupa’nın en ucuz ve yaşanılabilir kenti Travnik olarak seçilmiştir.

Travnik Avrupa'nın En Ucuz Şehri

Travnik Avrupa’nın En Ucuz Şehri

Travnik Avrupa'nın En Ucuz Şehri

Travnik Avrupa’nın En Ucuz Şehri

Ülkede keçilerin fazla olması nedeniyle süt ve peynir üretimi de oldukça fazladır. Hem ucuza hem de bol miktarda süt alabilirsiniz. Şehrin merkezinde yer alan küçük işletmelerde ve cafelerde uygun fiyatlara yemek yenilebilmekte veya öğrenci amaçlı gidenler için butik otellerde ve pansiyonlarda ucuz fiyata konaklanabilmektedir. Travnik küçük bir şehir olduğu için gezilecek alanları fazla vaktinizi almamaktadır ve yapılacak aktiviteleri ucuza getirme şansına olanak tanımaktadır. Ailenizle ve arkadaşlarınızla fiyatlara güzel bir tur yapabileceğiniz Travnik şehri sizlere kültürel tatlar ve eşyalar sunabilmektedir. Yaşam kalitesi ve standartları Bosna’ya yakın olan şehrin para birimi TL’den daha değerli ancak yaşam standartları Türkiye’den daha ucuzdur.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!