Travnik Coğrafi Konumu

Travnik Coğrafi Konumu

Travnik Coğrafi Konumu, Başkent Saray Bosna’ya 90 km uzaklıkta bulunan Travnik özellikle tam ortasından geçen Lasva nehrinden dolayı her zaman yemyeşil...

Travnik Coğrafi Konumu

Başkent Saraybosna’ya 90 km uzaklıkta bulunan Travnik özellikle tam ortasından geçen Lasva nehrinden dolayı her zaman yemyeşil bir şehir olarak bilinmektedir. Ortalama 25000 – 30000 adetlik bir nüfusa sahip olan bu güzel şehir konum olarak iki dağın tam ortasında yeşil bir vadinin içinde bulunmaktadır. Vlenica ve Vlasiç dağları ile çevrili olan bu hoş şehir deniz seviyesinden 514 metre yüksekte bulunmaktadır ve bu sebeple genellikle soğuk bir iklime sahiptir.

Şehirde yaz mevsimi dahi kısa sürmekte ve genellikle serin günler yaşanmaktadır. Travnik coğrafi konumu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyen kişiler genellikle şehir hakkında çok olumlu bilgiler edinmektedirler. Şu anda ülke içinde çok önemli bir konuma sahip olan bu şehir aynı zamanda Merkez Bosna Kantonu’nun başkentidir. Her zaman yeşilliğini korumuş olan Travnik şehri özellikle hayvancılık ile geçimini sağlamak isteyen kişiler için en doğru seçimlerden biridir.

Muhteşem Bir Doğa ve Sıcak Kanlı İnsanlar

Bu alanda ülkenin en önde gelen şehirlerinden biri olması ve aynı zamanda her geçen gün daha çok göç alması Travnik şehrinin sürekli olarak büyümesine neden olmaktadır. Osmanlı döneminde de oldukça stratejik görevle üstlenmiş olan bu şehir tarih meraklıları içinde oldukça önemli bir cazibe merkezdir.

Travnik coğrafi konumu hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler genellikle şehrin sahip olduğu diğer özelliklerden dolayı da bu şehirde yaşamanın kendileri için çok doğru bir seçim olduğunu düşünmektedirler. Şehrin sahip olduğu muhteşem doğası, dağlarda yer alan kayak merkezleri, uluslar arası saygınlık kazanmış üniversitesi ve sımsıcak halkı herkesin bu şehir kendilerini mutlu hissetmelerine neden olmaktadır.

Travnik coğrafi konumu bakımından sessi ve sakin bir yer arayan kişilere aynı zamanda muhteşem bir doğa ve temiz hava da sunabilmektedir.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!