Travnik Etnik Yapı

Travnik Etnik Yapı

Travnik Etnik Yapı, 1992 ile 1995 seneleri arasından şiddetli çatışmaların ve savaşların yaşandığı bir yer olan Saray Bosna özellikle Müslümanlara karşı...

Travnik Etnik Yapı

1992 ile 1995 seneleri arasından şiddetli çatışmaların ve savaşların yaşandığı bir yer olan Saray Bosna özellikle Müslümanlara karşı yoğun katliamların uygulandığı bir bölge olmuştur. O döneme kadar Müslüman, Sırp ve Hırvatların yaşadığı bir yer olan Bosna Hersek özellikle Müslümanlara karşı uygulanan baskılardan sonra Müslüman nüfusunun azaldığı bir yer haline gelmiştir. Bosna Hersek’te en büyük katliamların yaşandığı yerlerden biri olan Travnik şehri de bu durumdan nasibini almıştır.

Travnik etnik yapısı hakkında araştırma yapan kişiler bu gölgede yaşayan halkların farklı millet ve farklı dinlerden olduğunu görebilmektedirler. Bu da şehirde farklı kültürlerin barınmasına neden olmuş ve günlük yaşamı son derece renkli bir hale getirmiştir.

Çok eski bir geçmişi olan ve özellikle Osmanlı döneminde devlete verdiği hizmetleri ile her zaman gönüllerde taht kurmayı başaran Travnik şehri, günümüzde de farklı halkların hoşgörü ile yaşadığı bir yer haline gelmiştir. Artık savaş yıllarının olumsuz havasını tamamen dağıtmayı başarmış olan bu güzel şehir insanların beklentilerini her türlü konuda karşılayabilmektedir.

Farklı Kültürlerin Oluşturduğu Zenginlik

Travnik etnik yapısını merak eden kişiler genellikle bu şehrin sakin, huzurlu ve doğa harikası bir şehir olduğunu düşünmektedirler. Ülkemizdeki insanların da çok büyük bir ilgi gösterdikleri bu şehir artık turistik amaçlı gezilerde her zaman için akıllara gelen ilk seçimlerden biri olmaktadır. Birçok tarihi eser ve aynı zamanda farklı milletlerin şehre kazandırdığı çeşitlilik bu şehri her zaman özel bir şehir haline getirmiştir.

Gezip görülecek birçok yeri olan ve aynı zamanda ziyaretçilerine her zaman keyifli zaman geçirme olanağı sunan Travnik, kültürlerine bağlı farklı milletlerin yaşadığı bir yer haline gelmiştir. Travnik etnik yapısından dolayı bu şehre ayrı bir ilgi duyan kişiler sürekli olarak diğer insanların meraklarını gidermek için anılarını sosyal medyada paylaşmaktadırlar.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!