Travnik Geleneksel Oyunları ve Kıyafetleri

Travnik Geleneksel Oyunları ve Kıyafetleri

Travnik Geleneksel Oyunları ve Kıyafetleri, Türk kültürü ile çok yakın olan ve ortak bir geçişe sahip olan Travnik şehri özellikle birbirinden özel...

Travnik Geleneksel Oyunları ve Kıyafetleri

Türk kültürü ile çok yakın olan ve ortak bir geçişe sahip olan Travnik şehri özellikle birbirinden özel Travnik geleneksel oyunları ve kıyafetleri ile her zaman Türk halkının kendine çok yakın gördüğü bir yer olmuştur. Bu özel şehirde insanların günlük yaşamlarından kültürlerine kadar birçok konuda bizlere çok benzerlikler göstermeleri her zaman için Türk halkının bu ülkeye olan ilgisini arttırmıştır.

Osmanlı döneminde çok önemli bir yeri bulunan bu özel şehir özellikle Osmanlı devletine verdiği 77 adet vezir ile önemini arttırmıştır. Geçmişten günümüze kadar yaşatılmış olan birçok gelenek halen sürdürülmekte ve şehir halkı bu gelenekleri kendilerinden sonraki nesiller aktarmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Özellikle düzenlenen birçok etkinlikte eski dönemlerde kullanılmış olan kıyafetlere yer verilip eski halk dansları da gösterime sunulmaktadır. Bu sayede gelecek nesillerin eski kültürler hakkında bilgi sahibi olmaları ve geçmişlerini unutmamaları sağlanmaktadır.

Ortak Kültür ve Ortak Geçmiş

Travnik halkı her zaman geçmişine önem veren insanlardan oluştuğu için Travnik geleneksel oyunları ve kıyafetleri de unutulmamış ve günümüzde halen kullanılmaya devam edilmiştir. Düzenlenen etkinliklerde veya düğünlerde mutlaka eski kültürlerini yaşatmayı amaçlayan şehir halkı her fırsatta geçmişi yad etmeye özen göstermektedir. Eski dönemlerde

Anadolu da kullanılmış olan kıyafetler çok benzeyen kıyafetlerin kullanıldığı Travnik şehri özellikle Osmanlı devletinden kurduğumuz ortak ilişkilerden dolayı her zaman bizler için tanıdık ve sıcak bir şehir olarak kalmıştır. Çok zengin bir kültürü olan ve geçmişi çok eski tarihlere dayanan bu şehir hakkında bilgi sahibi olmak için Travnik geleneksel oyunları ve kıyafetleri hakkında bilgi alarak işe başlamak gerekir. Bu konu hakkında bilgileri olan kişiler Travnik şehrinin bir Türkler için ne kadar özel bir yer sahip olduğunu da anlayabileceklerdir.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!