Travnik İklimi

Travnik İklimi

Travnik İklimi, Bosna Hersek’in en kalabalık ve en çok tercih edilen şehirlerinden olan Travnik, her anlamda keyifli yaşam şartlarına sahiptir. Bu...

Travnik İklimi

Bosna Hersek’in en kalabalık ve en çok tercih edilen şehirlerinden olan Travnik, her anlamda keyifli yaşam şartlarına sahiptir. Bu nedenle de üniversite okumak isteyen öğrenciler Travnik’i tercih etmekte ve kaliteli bir eğitimi güzide bir şehirde almanın vermiş olduğu mutluluğu yaşamaktadır. Travnik iklimine bakıldığında yağış alan bir şehir olduğu görülmektedir. Öyle ki kurak ve sıcak aylarda bile Travnik’te yağış görülebilmektedir.

Travnik iklimi sıcak ve ılıman bir iklim şartına sahiptir. Yıllık ortalama sıcaklık açısından 10.2 derece olduğu gözlemlenmektedir. Yıllık yağış miktarına bakıldığında da 917 mm yağış olduğu verilerine ulaşılmaktadır. Travnik yumuşak havası sayesinde öğrencilere okul hayatları boyunca zorluk yaşatmaz.

Özellikle de en sıcak ay olan Temmuz ayında 20.2 ortalama sıcaklığı bulur ve boğucu bir yaz yaşatmaz. Kış aylarında ise en soğuk ay Ocak’tır ve ortalama sıcaklığına bakıldığında -0,7 derece olduğu görülmektedir. Bu sayede kışlar da öğrenciler için zorlu geçmez.

Karasal iklim hüküm süren Travnik’te, en fazla yağış Haziran ayında görülmektedir. Travnik iklimine göre en az yağış da Aralık ayında seyretmektedir. Öğrenciler Bosna Hersek iklimine hemen ayak uydurabilmekte ve zorluk yaşamamaktadır. Bazı alanlarda Akdeniz iklimi görüşür ve meyve bahçeleri, üzüm bağları buralarda mevcuttur. Karasal alanlarda ise orman içerisinde bir kent görünümü bulunmaktadır. Tertemiz bir doğa havası içerisinde yaşamını sürdüren öğrenciler Travnik’te yaşamayı çok sevmektedir.

Yeşilin Her Tonu ile Eşsiz bir Kent: Travnik

Baktığınız her yerde yeşil alan, orman ve ağaçlar görebilirsiniz. Travnik iklimi sayesinde yumuşak bir hava atmosferinde sağlıklı bir yaşam geçirmek mümkündür. Yeşil ve temiz bir doğa içerisinde ders çalışmak oldukça verimli olacaktır. Göz alabildiğine yeşillik ve mis gibi bir hava Travnik’te sizleri bekliyor.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!