Travnik Konak Kafe

Travnik Konak Kafe

Travnik Konak Kafe, Bosna Hersek’in en güzel şehirlerinden biri olan Travnik tarihi ve doğal güzelliklerin içiçe bulunduğu bir şehirdir. Kaleleri...

Travnik Konak Kafe

Bosna Hersek’in en güzel şehirlerinden biri olan Travnik tarihi ve doğal güzelliklerin içiçe bulunduğu bir şehirdir. Kaleleri, camileri, türbeleri, akarsuları ve doğal alanlarıyla Bosna coğrafyasının engüzel yerleşim alanlarından birini oluşturur. Travnik Osmanlı İmparatorluğu zamanında vezirler kalesi olarak bilinirdir. Çünkü pek çok önemli devlet adamı burada yetişmiştir.

Travnik tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında şehirde bulunun Üniversitesi de meşhur bir yerdir. Uluslararası Travnik üniversitesi Avrupanın ve Bosna Hersek’in en önemli eğitim kurumlarından biridir. Saraybosna’ya 90 kilometrelik bir mesafesinin olduğu Travnik Vlanitse ve Vlaşiç dağları arasında bulunur. Bu iki dağ arasında yemyeşil bir vadiye kurulmuş olan kentten Lasva Nehri geçer. Travnik konak Kafe ise Travnik’e geldiğiniz zaman dinlenip güzel bir kahve içebileceğiniz en güzel yerlerden biridir.

Tarihi Güzellikleriyle Ünlü Bir Şehir

Travnik her şeyden önce tarihi yapısıyla ünlü bir şehirdir. Geçmiş zamandan bu yana ulaşımın oldukça kolay olduğu bu yer Balkan coğrafyasının en önemli alanlarından biridir. Travnik ulaşım konusunda oldukça kolay bir yerdir. Travnik şehrinden geçen Lasva Nehri şehire ayrı bir güzellik katmıştır. Tüm Balkanlarda etkili olan yeşil görünüm burada en güzel haliyle yer bulmuştur. Travnik eski bir Osmanlı şehiridir. Bu nedenle kentte bir çok Osmanlı izlerini görebilirsiniz. Havayolu ile ulaşımın daha kolay olduğu Travnik gidip gezilecek en önemli tarihi şehirlerden biridir.

Travnik konak kafe gibi restoran ve kafeler yerel tatların tadılacağı oldukça ucuz ama kaliteli mekanlardır. Travnik yemeklerini tadabileceğiniz bu yerler her bütçe için uygun mönüler içerir. Özellikle öğrenciler bu tür kafeleri tercih etmektedir. Öğrenciler için uygun fiyatları olan kafe ve restoranların yemek lezzetleri de harikadır.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!