Travnik Lutvina Kahva

Travnik Lutvina Kahva

Travnik Lutvina Kahva, Osmanlı kahvesi dünyaca meşhur bir Türk kahvesidir. Ancak zamanla bu kahvenin sunumunda ve pişirilmesinde bazı değişiklikler...

Travnik Lutvina Kahva

Osmanlı kahvesi dünyaca meşhur bir Türk kahvesidir. Ancak zamanla bu kahvenin sunumunda ve pişirilmesinde bazı değişiklikler olmuştur. Eski Osmanlı kahvesini ilk zamanlardaki gibi 500 yıldır aynı şekilde pişirilip sunulan bir yer olduğunu söylesek şaşırır mısınız? Bosna Hersek’in Travnik şehrinde Travnik Lutvina Kahva Osmanlı kahvesini 500 yıldan beri aynı şekilde pişirip aynı şekilde sunuyor.

Travnik tarihi ve doğal güzelliklerin bulunduğu müthiş bir coğrafya. Buraya özellikle okumaya gelen öğrenciler bu yaşamdan büyük keyif alıyor. Çünkü Travnik Bosna’nın en ucuz şehirlerinden biri. Ulaşım, konaklama, yeme içme herşey çok ama çok ucuz. Aynı zamanda doğal ve güzel.

Travnik Lutvina Kahva ise Travnik’te bulunan meşhur bir kahveci. Burada eskiden beri olan gelenekler devam ettirilerek kahveden yemeğe geleneksel tatlar müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Travnik Lutvina Kahva ile Güzel Bir Mola

Travnik Lutvina Kahva Osmanlının lezzetli kahvesini sizlere sunuyor. Kahve eskiden olduğu gibi kumun üzerinde ağır ağır pişiriliyor. Sunumu ise kahvenin pişirilmesi kadar eski. Bosna halkında yer etmiş bir deyime göre sigarasız içilen kahve imansız gidermiş. Yani boşuna içmiş sayılırmış. Bu sebeple kahve sunumu bir dal sigara eşliğinde yapılıyor. Sigara içmeyenler bu bir dal sigarayı geri iade edebilir veya arkadaşına ikram edebilir.

Travnik Lutvina Kahva kahve sunumunda da göz dolduran bir mekan. Kahve siparişiniz 4 bölmeli bir tepside size geliyor. Büyük bölmede kahveniz cezve ile konuluyor.

Yanında porselen fincanda iki adet şeker ile birlikte veriliyor. Çünkü Bosnalılar kahveyi pişirirken şeker atmıyorlar. Diğer bölmede lokum bulunuyor. Diğer bölmede ise sigara ve kibrit bulunuyor. Müthiş sunumunun yanında kahvenin lezzetine doyum olmuyor. Travnik yüzyılardır bozulmayan tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle sizleri bekliyor.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!