Travnik Müzeleri

Travnik Müzeleri

Travnik Müzeleri, Her yeri farklı bir tarihi eser ile dolu olan Travnik şehri özellikle Osmanlı Devleti’ne 77 vezir verdiği için vezirler şehri olarak...

Travnik Müzeleri

Her yeri farklı bir tarihi eser ile dolu olan Travnik şehri özellikle Osmanlı Devleti’ne 77 vezir verdiği için vezirler şehri olarak tanımlanmaktadır. Tabi her vezir bulundukları konumu kullanarak doğup büyüdükleri bu topraklara vefalarını göstermek için okul veya medrese gibi yapılar yaptırmışlardır. Travnik müzeleri hakkında araştırmalar yapan kişiler aslında Travnik bölgesinin tamamen üstü açık bir müze olduğunu görebilmektedirler. Travnik kalesi müze haline getirilmiştir.

Osmanlı döneminden günümüze kadar gelmiş ev artık her biri devlet korumasında olan birçok tarihi eser ile dolu olan bu bölgede hemen hemen her sokakta farklı bir esere rastlamak mümkündür. Tarihe düşkün olan kişilerin çok büyük bir keyif ile gezebilecekleri ve zaman geçirebilecekleri Travnik bölgesi özellikle kolay ulaşım olanakları sebebi ile her zaman ilgi çeken bir yer olmuştur. Her ne kadar Bosna Hersek denilince akıllara genellikle Saraybosna veya Mostar gibi şehirler gelse bile yine de Travnik şehri de gezilip görülmesi gereken muhteşem bir yerdir. Andriç’in müze evi Travnik’in mutlaka gezilip görülmesi gereken yerleri arasında yer alır. Bosna Hersek’e gitmişken Bosna Hersek Ulusal müzesini de gezebilirsiniz.

Travnikte Müze Kültürü

Doğal güzellikleri, muhteşem doğası, sıcakkanlı insanları ve her biri Osmanlı’nın ihtişamını yansıtan tarihi eserleri ile bu şehir her sene birçok kişiyi kendine çekmeyi başarmaktadır. Travnik müzeleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen ve bu şehirde görmeleri gereken yerleri önceden belirleme derdinde olan herkes kesinlikle ne kadar doğru bir seçim yaptıklarını anlayabilmektedirler. Bu güzel şehirde okumak isteyen kişiler de kesinlikle tereddüt etmemeli ve kendilerini ne kadar güzel bir şehrin beklediğini bilmelidirler.

Özellikle buram buram tarih kokan bu özel şehirde kendilerini kesinlikle yabancı hissetmeyeceklerini bilen tüm Türk öğrencilerde seçim yaparken kesinlikle zorlanmamaktadırlar. Herkesin ilgilerini çeken ve şehrin sürekli olarak farklı yerlerden gelen turistleri çekmesini sağlayan Travnik müzeleri, tarihe meraklı olan kişiler için harika bir seçenek olarak görülmektedir.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!