Travnik Nobel Ödüllü Yazar İvo Andric Evi

Travnik Nobel Ödüllü Yazar İvo Andric Evi

Travnik Nobel Ödüllü Yazar İvo Andric Evi, Travnik tarihi ve doğal güzellikleri ile ünlü bir Bosna Hersek şehridir. Bosna Hersek’in merkezindeki bu..

Travnik Nobel Ödüllü Yazar İvo Andric Evi

Travnik tarihi ve doğal güzellikleri ile ünlü bir Bosna Hersek şehridir. Bosna Hersek’in merkezindeki bu şehirde en önemli tarihi eserlerden biri Travnik Nobel Ödüllü Yazar İvo Andric Evi’dir. Ünlü yazar İvo Andric bilindiği üzerek günümüzün edebiyat alanındaki en geçerli ödül olan Nobel ödülüne sahip olmuştur.
Yazarın özellikle Drina köprüsü isimli Bosna Hersek’i anlatan eseri Nobel edebiyat ödülünü kazanmasında epey etkili olmuştur. Travnik Nobel Ödüllü Yazar İvo Andric Evi gibi böylesine ünlü bir yazarın doğduğu evi Travnik’te okurken yakından görme, bolca fotoğraf çekme imkânına sahip olabileceksiniz.
Yurtdışı eğitim denildiğinde akla gelen ülkelerden birincisi Bosna Hersek’tir. Özellikle Bosna Hersek’in en harika şehirlerinden biri olan Travnik’de öğrenci olmak bir ayrıcalık haline gelmiştir.
Osmanlı döneminde birden çok vezire ev sahipliği yapan Travnik şehri vezirler şehri olarak da bilinmektedir. Şehirdeki Osmanlı mimarisini yansıtan onlarca eser günümüzde de varlığını sürdürmektedir. Travnik ’deki Türk öğrenciler bu eserlerin sayesinde kendilerini ülkelerinde gibi hissetmektedirler.
Tek bir fotoğrafa yaklaşık 40 camiinin sığdığı söylenen Travnik şehrinde, söylenildiği gibi çok fazla camii olduğunu göreceksiniz. Şehirden yükselen ezan sesleri ile kendinizi ülkenizden uzak hissetmeyecek, yabancı memlekette olmanın zorluklarını yaşamayacaksınız. Şehirde geçmişe giderek bolca Osmanlıyı yâd etme imkânını bulabileceksiniz.
Travnik’te modern yaşam koşulları
Tarihi güzelliklerinin dokusu bozulmadan günümüze getiren Travnik şehrinde yaşam koşulları son derece moderndir. Ekonomik ve kaliteli bir öğrencilik hayatını gezerek, yepyeni bir ülke keşfederek yaşayabilirsiniz. Camii, medrese ve Travnik Nobel Ödüllü Yazar İvo Andric Evi gibi tarihi ve turistik mekânları rahatlıkla gezebilecek, dinlenme molalarınızda da Türk lokumu eşliğinde Türk kahvenizi yudumlayabileceksiniz. Tüm bunları Avrupa’nın merkezindeki Bosna Hersek’te okuyarak gerçekleştirebilecek, yurtdışında okumanın ayrıcalıklarını yaşayabileceksiniz.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!