Travnik Osmanlı eserleri Keşfetmeniz İçin Sizi Bekliyor

Travnik Osmanlı eserleri Keşfetmeniz İçin Sizi Bekliyor

Travnik Osmanlı eserleri Keşfetmeniz İçin Sizi Bekliyor, Travnik, Bosna Hersek’te yer alan bir şehirdir. Osmanlı imparatorluğuna vezirler yetiştirmiş en...

Travnik Osmanlı eserleri Keşfetmeniz İçin Sizi Bekliyor

Travnik, Bosna Hersek’te yer alan bir şehirdir. Osmanlı imparatorluğuna vezirler yetiştirmiş en önemli merkezlerden biridir. Bosna Hersek hala günümüzde Osmanlı izlerini kalbinde taşımaktadır. Ecdat yadigârı olarak anılmaktadır. Osmanlı devleti 600 yıl Balkanlar’da hükümran olması sebebiyle birçok mimari eser bu bölgede yer almaktadır. Travnik, Bosna Hersek’in en gözde şehirlerindendir. Günümüzde halen Türk kültür mirası burada yaşamaktadır. Türkler ülke insanının göz bebeğidir. Bir Türk gördüklerinde yüzleri daima güler ve misafirperverliklerini gösterirler.

Travnik Osmanlı eserleri hala dimdik ayakta durmakta ve bize görkemli geçmişimizi anlatır. Hala Bosnalılar Türkleri cesaretleri, merhametleri, güçleri ve efendilikleri ile yere göğe sığdıramaz ve ne zaman bir Türk görseler kardeşliklerini, dostluklarını hemen gösterirler.  Travnik, tam bir öğrenci şehridir. Burada yer alan Uluslararası Travnik üniversitesinde öğrenciler Türkçe destekli, sınavsız üniversite eğitimi almaktadırlar. Bu nedenle şehirde nereye gitseniz bir Türk öğrenci ile karşı karşıya gelirsiniz. Şehirde birçok kişi öğrencilerimiz sayesinde Türkçe öğrenmeye başladı.

Özellikle taksicilerin sizinle Türkçe konuştuklarını burada görebilirsiniz. Travnik Osmanlı eserleri şehrin her metre karesinde yer almaktadır. Öğrencilerimiz de sizler de şehirde gezerken kendinizi Türkiye’de gibi hissedersiniz. Hiçbir şekilde yabancılık çekmezsiniz.

Travnik Osmanlı eserleri sizi adeta büyüleyecektir. Bu güzel şehirden asla vazgeçemeyeceksiniz. Şehirde Osmanlı izleri mimariden günlük hayata kadar her alana yansımış durumdadır. Türk kahvesi, köfte ve daha nice Türk lezzeti burada Boşnakların sunumu ile yer almaktadır. Burada yaşayan üniversite öğrencilerimiz yiyecek ve içecek konularında tek bir sıkıntı yaşamamaktadırlar.

Travnik Osmanlı eserleri ve kültürünün yaşatıldığı bu güzel ülkenin büyüleyici şehrinde yaşamak ve eğitim almak isteyenler gönül rahatlığı ile buralara gelebilirler. Travnik tüm ihtişamı ile sizleri bekliyor

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!