travnik-ulasim

Travnik Ulaşım

Travnik ulaşım şehir içerisinde otobüslerle ya da tramvaylar ile sağlanmaktadır. Başka bir bölgeye geçecekseniz yine tren ve otobüsleri kullanabilme..

İçindekiler

Travnik Ulaşım

Travnik Ulaşım, Vezirler şehri diye bilinen Travnik’e, Bosna Hersek’te Saraybosna’ya 90 km mesafede, Osmanlı devrinin eserlerini barındıran bir Balkan şehridir. İstanbul’dan Bosnaya gitmek için uygulanacak en sağlıklı yol haritası havayoludur.THY , Pegasus ve Air Bosna havayollarından temin edebileceğiniz bilet ile öncelikle Saraybosna’ya gidebilir ve arkasından şehirlerarası otobüslerle Travnik’e ulaşabilirsiniz. THY uçuşları pazartesi,Salı, Çarşamba , Perşenbe Cuma ve Hafta Sonu günleri yapılmaktadır. Air Bosna uçuşları ise Haftaiçi ve Haftasonu Hergün İstanbul ile karşılıklı gerçekleşmektedir. Saraybosna’dan otomobil kiralayıp bu yolu daha da kısaltabilirsiniz.

İstanbul’dan Travnik’e otobüs ile gitmeyi planlıyorsanız biraz daha meşakkatli bir yolculuğu göze almalısınız. Öncelikle vize konusunu çözmeniz gerekir transit vize alırsanız sorun yaşamazsınız ya da Makedonya’ya geçer oradan Saray Bosna’ya ulaşır ve ardından Travnik’e varırsınız. İstanbul-Üsküp arasında seferleri bulunan otobüs firmalarından biri ile Makedonya’ya, oradan da Saray Bosna’ya ulaşabilirsiniz. Saraybosna’dan Travnik’e az önce dediğimiz gibi tercihinize göre bir yolculuk yapabilirsiniz. Travnik’e eğer tren ile ulaşmayı düşünüyorsanız, öncelikle geniş bir zamana ihtiyacınız olacak. Sirkeci Garı’ndan Belgrad’a ortalama 30 saat sürecek tren yolculuğundan sonra Saray Bosna trenine binebilirsiniz. Belgrad Saraybosna arası ortalama 8 saat sürüyor dolayısı ile 38- 40 saat sürecek bir yolculuğu göze almanız gerekir. Ayrıca trenin rötar yapma ihtimalini de unutmamak lazım. Saraybosna’dan sonra Travnik’e ulaşmak için yine aynı şekilde kararınıza göre yolculuk yapabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!