Travnik’i Tanımak İçin Henüz Geç Değil

Travnik’i Tanımak İçin Henüz Geç Değil

Travnik’i Tanımak İçin Henüz Geç Değil, İnsanlar her zaman arkalarında bıraktıkları kültür mirasları ile gelen nesil için merak uyandıracak yönler...

Travnik’i Tanımak İçin Henüz Geç Değil

İnsanlar her zaman arkalarında bıraktıkları kültür mirasları ile gelen nesil için merak uyandıracak yönler bırakmaktadır. Bakma görmekten öteye içinde sırları ve kimlik birleşimleri ile dopdolu olan tarih her yerde aynı çizgileri ile ait oldukları mirası tanıtmaktadır. Travnik nedir diye soranlar için asıl söylenilmesi gereken aslında eskiye sahip çıkan yemyeşil, tarih kokan bir şehir akla gelecektir. Travnik nedir? Sözlük anlamı olarak otluk olarak geçmektedir. Tarihte ise vezirler şehri olarak bilinmektedir. Hem doğayı hem de tarihi ile anılan bu güzel şehirde yaşayamıyorsanız gezmek oldukça keyifli olacaktır.

Dünyadaki tek güneş saati olarak alaturka özelliğine sahip olan yapı Travik’tedir. Asırlara dayanan camileri, medreseleri, kalesi, tarihi kahvehaneleri halen eski güzelliğini ortaya koyarcasına dikkat çekmektedir. Önemli kişilerin yetişmesinde ön ayak olan şehirde özgürce istediğiniz her yeri gezebilirsiniz. Dağların eteklerinden şırıl şırıl akan dereyi görmezden gelmeyeceğiniz aşikâr. Zaman rağmen içindeki asil ruhundan, doğanın bahşetmiş olduğu eşsiz güzelliklerden, yapıların buram buram kokan Osmanlı izlerinden hiçbir şey kaybetmeyen şehir küçük ve mütevazı yapısı ile göz doldurmakta.

Travnik’de Öğrenci Olmak İstemez Misiniz

Dünyanın her yerinde okumak Travnik kadar cazip bir seçenek değildir. Bunu duyanlar için Travnik nedir sorusuna yanıt vermek zevkli olacak. Çünkü insanı ile paylaşımı seven, hoşgörülü, yardımsever, etrafına faydalı eğitimde Uluslararası seviyeyi yakalamış mükemmel bir şehir. Burada okuduğunuzda size sahip olacak şehrin tamamı kendi çocuklarını okutuyormuşçasına mütevazı olmaktadır. otelleri, kafeleri, kulüpleri, eğlence mekânları rahatlıkla gidebileceğiniz yerler olması nedeni ile de günün her saatinde güvenli sayılırsınız. Bölümünüz dışında alacağınız derslerin başlıcası ülke içindeki maneviyat olacaktır. Yaşayarak, eğlenerek, temiz hava alarak okumak isteyenlerin tek tercih ettiği yer Travnik olsa gerek.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!