Turlar İle Tarihi Yerleri Gezmek Daha Zevkli Olacaktır

Turlar İle Tarihi Yerleri Gezmek Daha Zevkli Olacaktır

Turlar İle Tarihi Yerleri Gezmek Daha Zevkli Olacaktır, Hacı İbrahim Paşa Medresesi, Osman Efendi Recoviç Medresesi Travnik medresesi olarak...

Turlar İle Tarihi Yerleri Gezmek Daha Zevkli Olacaktır

Hacı İbrahim Paşa Medresesi, Osman Efendi Recoviç Medresesi Travnik medresesi olarak görülmeye layık yerlerdir. Eskiden içinde öğrencileri eğiten bu yerler artık tarihi eser olarak hizmet vermektedir.

Şadırvanları, talimhaneleri, derslikleri, bahçeleri ile tam anlamı ile yaşanılan hayatı gösterebilen bu alanlarda önceleri nasıl eğitim alındığını kafanızda canlandırabilirsiniz. Burada birçok âlim yetiştirmiş olan Travnik savaşın vermiş olduğu izleri halen taşımaktadır. Buralara gelmek için kendi aracınız ile ya da yapılan turlar ile katılma şansınız yüksektir. Turların avantajlı tarafı sizi bilgilendirerek daha çok yer gezdirebilmesidir. Ayrıca toplu olarak geleceğiniz turlarda daha iyi vakit geçirebilirsiniz. Her seferde Travnik köprüsü üzerinden geçerek harika manzarayı da yakalamış olursunuz.

Travnik Turunuza Travnik Medresesi İle Devam Edin

Eskinin üniversitesi olarak bilinen Travnik medresesi genellikle merkezi yerlere kurulmuşlardır. Birçok alana ihtiyaç duyulan yapılarda kapsamlı olarak çalışmalar yapılsa da günümüzde mesire yeri olarak kullanılmaktadır. Gittiğinizde yüzlerce ağaç içinde kalan medreseleri gezdikten sonra piknik yapabileceğiniz mekânlar olacaktır. Turistler için uğrak yeri olan medreseler öğrenciler içinde merak edilen yerlerdir. Eğitim yılı boyunca belki de bir daha gelemeyeceğiniz Bosna Hersek içinde gezmediğiniz yer bırakmayın.

Osmanlının bilinen ve bilinmeyen yüzlerini yansıtacak olan bu tarihi karşınızda gördüğünüzde tanımak asıl sizin işiniz olmalı. Nakışları, planları yapıları, sergiledikleri anlamlı manalar gezmek için olsa da öğrenilmesi daha önemli olan mimariler öğrencilerin daha çok aklında kalacaktır. Kendi kültürümüzün miraslarına sahip çıkmamız gerekir. En rahat olduğunuz öğrencilik hayatında hele ki Bosna Hersek gibi birçok eziyeti kaldırabilmiş bir ülkede geçiriyorsanız çok şanslısınız demektir. Gerçek tarihin anlatılanlardan ne kadar farklı olduğunu her gezi sonrasında daha iyi anlayacaksınız.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!