Züliç Mescidi

Züliç Mescidi

Züliç Mescidi, Osmanlının Balkanlarda ki eserlerini keşfetmek ve huzur dolu bir ortamda zaman geçirebilmek için mutlaka gitmelisiniz. Balkanlarda çok...

Züliç Mescidi

Osmanlının Balkanlarda ki eserlerini keşfetmek ve huzur dolu bir ortamda zaman geçirebilmek için mutlaka gitmelisiniz. Balkanlarda çok sayıda Osmanlı Eseri yer almaktadır. Siz de bu eserleri keşfe çıkabilirsiniz. Züliç Mescidi bu eserlerden biridir. Bosna Hersek dâhil olmak üzere Balkanların her köşesi Osmanlı eserleri ile doludur.

Osmanlı Eserlerinin En Sadesi Züliç Mescidi

Osmanlı Züliç mescidi gibi İslam eserlerine son derece önem vermiş ve İslam dininin Balkanlarda yayılması için elinden gelen her alanda hoşgörü ile çalışmıştır. Kimse dini, dili ve ibadetleri ile ilgili konularda zorlanmamış ve tamamen örnek bir yönetim örneği sergilenmiştir.

Bosna Hersek’te atalarından günümüze kadar Osmanlı daima sevilmiş ve saygı duyulmuştur. Osmanlı eserleri ve kültürel mirası Boşnaklar tarafından özenle korunmuştur. Savaştan sonra bile bu eserler orijinaline uygun şekilde tekrar restore edilmişlerdir.

Bosna Hersek’te eğitim gören binlerce Türkiyeli öğrenci mevcuttur. Boşnakça eğitim alanların yanı sıra Türkçe destekli eğitimlerden de istifade eden öğrencilerimiz bulunmaktadır. Bosna Hersek’te en çok tercih edilen Üniversite Uluslararası Travnik Üniversitesidir. YGS, LYS ve DGS gerekmeden; hiçbir ön koşul olmadan öğrencilerimiz burada hayallerini gerçekleştirmekte ve bu eski Osmanlı şehrinde huzurlu bir eğitim hayatı geçirmektedirler.

Diplomaları hem uluslararası geçerlidir hem de YÖK tarafından tanınmaktadır. Bu nedenle öğrenciler yıllardır Uluslararası Travnik Üniversitesini tercih etmektedirler. Lojistik, Hukuk, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Telekomünikasyon, Mühendislik Yönetimi eğitim alınabilecek bölümler arasında yer almaktadır. Bu popüler bölümler başta olmak üzere diğer tüm fakültelerde lisans yada lisans tamamlama eğitimi alabilmektedirler.

Siz de Züliç mescidi ve diğer Osmanlı eserlerini keşfetmek; Balkanların tarih kokan sokaklarında yürümek istiyorsanız siz de Uluslararası Travnik Üniversitesini tercih edin. Züliç mescidi ve diğer Osmanlı miraslarını yakından keşfedin.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!